Aké sú riziká diéty bez soli , či sacharidov?

Ženy s nadváhou túžia samozrejme schudnúť v čo najkratšom čase, držia tie najprísnejšie diéty a hladujú, hmotnosť síce ubúda, no strácajú aj zdravie. Telo na fungovanie potrebuje vitamíny, minerály a živiny.

Ak sa  žena začne sa obmedzovať v jedle, jej telo pocíti stres. Vyskytnúť sa môžu podráždenosť, plačlivosť, nevoľnosť, bolesti hlavy a aj depresie. Telu totiž chýbajú určité látky. Pre nedostatok vitamínov a minerálov v tele sa môže zhoršiť stav pokožky, vlasov a nechtov a hladovanie  zanechá následky aj na psychike.

Aké sú dôsledky diéty bez obsahu solí? Strava bez solí  je považovaní za veľmi nebezpečnú. Spravidla sa predpisuje iba ľuďom, ktorí majú problémy s obličkami, či krvným tlakom.  Ostatným môže iba uškodiť. Soľ, napriek tomu, že ju považujeme za málo užitočnú, je pre naše telo  potrebná.

Je hlavným prvkom krvnej plazmy a zaisťuje správne spojenie ľudského mozgu s jeho svalmi. Nedostatok môže viesť až nesprávnemu fungovaniu vnútorných orgánov. Existuje veľa prípadov infarktov a mozgových príhod u ľudí, ktorí držali diétu bez soli.

A čo sacharidy?  Mnoho ľudí ich považuje za škodlivé pre telo a myslia si, že ak znížia ich použitie, pomôže to nielen znížiť hmotnosť, ale aj zlepšiť činnosť vnútorné orgány. Ich úplné vylúčenie z jedálnička však vedia k vzniku niektorých ťažkostí.

Napríklad sacharidy, ktoré sa nachádzajú  v mede, celozrnnej pšenici a sladkom ovocí sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho orgazmu. Ich nedostatok môže viesť k rozvoju gastritídy, žalúdočných vredov, hypotézam a zvýšenému obsahu aminokyselín v tele.

Prichádza síce úbytok hmotnosti, no nie z dôvodu lepšieho stravovania, ale ochoreniu, ktoré organizmus vyčerpáva.  Do tela sa dostane menej normálnej vlákniny a jedlo sa začne v črevách zdržiavať a hniť, čo vyvoláva problémy s imunitou. Z tohto dôvodu sú ľudia na diéte bez sacharidov náchylnejší na infekciu sezónnymi vírusovými chorobami.