Plastika pŕs a jej riziká

Plastická chirurgia zameraná na ženské prsia sú veľmi výnosným biznisom.

Mnohé ženy majú problém s poprsím. Majú pocit, že ich prsia nie sú pekné. Prsia majú malé, ovisnuté alebo nemajú pekný tvar. Ženské prsia určujú estetiku celej postavy a aj celkového vzhľadu. Nespokojné ženy často vyhľadajú plastického chirurga a očakávajú pomoc, túžia byť príťažlivejšie a krajšie.  To však môže priniesť aj určité ťažkosti.

Plastická operácia prebieha pod celkovou anestéziou, ktorá vždy spôsobuje záťaž pre organizmus a nesie zo sebou viaceré  riziká, ktoré môžu spôsobiť oslabenie organizmu.

Infekcia je jednou z najčastejších ťažkostí po operáciách. Telo zasiahne v priebehu niekoľkých dní po vložení silikónových implantátov. Jej prejavy sú začervenenie okolitej pokožky, rany mokvajú a okolie je opuchnuté. Nie zriedka je potrebná hospitalizácia.

Ďalšou komplikáciou býva krvácanie do vnútornej rany prsníka. Stáva sa to vtedy, ak vo vnútornej rane praskne aj malá cievka. V takom prípade je potrebné ranu otvoriť a odstrániť nahromadenú krv. Je takmer isté, že jazvy budú veľké.

Každý chirurgický zákrok  na zväčšenie pŕs zanecháva jazvy, aj keď medicína pokročila a je vyspelá, že ich skoro nie je vidno. Platí to iba  pre jazvy ktoré sú dokonale zahojené. Zahojenie jazvy po plastickom zväčšení pŕs trvá asi pol roka až rok.

Okrem toho sa  ešte môže stať, že nastane potreba podstúpiť a zaplatiť zákrok na výmenu implantátov, sú tu aj iné riziká a problémy, ktoré môžu nastať. Stáva sa to, ak príde k roztrhnutiu alebo aj zhrubnutiu tkaniva okolo implantátu. Je to veľmi bolestivé a nedá sa to predvídať.

Plastika pŕs tak nie je jednoduchým zákrokom a nie vždy sa obíde bez komplikácií. Skôr, ako sa rozhodnete zveriť svoje telo pod nôž plastickému chirurgovi, je potrebné si dobre premyslieť, či to za to ozaj stojí. Zdravie máte iba jedno.

Avšak existujú aj iné metódy na zväčšenie poprsia. Napríklad môžete vyskúšať prášky na zväčšenie pŕs. Majú čisto prírodné zloženie a sú dostupné bez lekárskeho predpisu. Fungujú na princípe dodanie fytoestrogénu, ktorý pomáha rastu prsné žľazy. Zväčšenie je až o jednu veľkosť (výnimočne dve veľkosti). Dodanie fytoestrogénu zvýši hladinu estrogénu a okrem väčších prsiach budete mať viac energie a lepšiu náladu. Nevýhodou je krátkodobosť. Efekt zväčšenia funguje len v čase užívania a pár týždňov potom. Avšak môžete to využiť a doplnok stravy užívať v letných mesiacoch, kedy chodíte viac odhalené.