Populárny trend nechať si zväčšiť pery, na čo si dávať pozor?

Neuveriteľné čo všetko sú schopné ženy urobiť pre krásu. Chcú mať pekné, plné zvodné pery a ženú sa až radikálnym riešeniam. V poslednej dobe sa v médiách objavilo niekoľko správ o tom, že ženy  to s úpravou pier prehnali. Na sociálnej sieti sa dá nájsť niekoľko príbehov.

Napríklad, jedna žena mala úzke pery a chcela podobné ako majú herečky, plné a zvodné. Dala si pery do hadice na vysávači na dve až tri minúty. Po tejto procedúre má vraj  pery na pár hodín krásne plné. Dermatologička uviedla, že si takto skutočne môžete zväčšiť pery, ale za cenu nepríjemných zdravotných problémov aj trvalých následkov a môže dôjsť k potrhaniu a poškodeniu jemnej pokožky v okolí pier, poškodeniu sliznice pery, ako navonok  aj vo vnútri.

Vytvorí sa modrina a okolie sa začervenie a vznikne aj  trhlina, ktorá sa časom zmení na jazvu. Pod tlakom sa môže výrazne zväčšiť len horná pera a spodná ostane rovnaká, čo bude vyzerať smiešne a nie veľmi prirodzene.

Takýto spôsob  zväčšovania pier  nestojí za to. Zväčšenie pery je zákrok, ktorý by mal vykonávať lekár a domáce pokusy na sú nevhodné a aj nebezpečné. Plné pery môžete získať   bezpečnejšími spôsobmi.  estetická medicína ponúka dostupných riešení.

Vyskúšať môžete aj rôzne výplňové materiály s obsahom kyseliny hyalurónovej. Aplikuje sa tenučkou ihlou po predchádzajúcom znecitlivení pery vo forme priehľadného gélu do červene pier a do kontúry pery. Zákrok trvá 10 až 20 minút. Malé modriny, ktoré vzniknú krátko po terapii je možné zakryť make-upom, leskom, prípadne i balzamom na pery. Účinok pretrváva sedem až deväť mesiacov.