Priliehavé džínsy môžu byť nebezpečné

Junge Frau mit freiem Oberkörper in enger Jeans Young shirtless woman in tight jeans

Slimky, Skinny či dokonca ultra skinny džínsy sú sexi, no môžu ženám spôsobiť veľmi veľa zdravotných komplikácií. Tesné džínsy sú obľúbeným kúskom v šatníku žien, no po niekoľkých hodinách strávených v sede, dochádza k  stuhnutiu a opuchnutiu členkov a lýtok.

Odborníci varujú pred problémami, ktoré môžu nastať u milovníčok takýchto nohavíc. Slimky je ozaj lepšie nosiť iba občas. Pokiaľ to s ich nosením preháňate, vaše nohy trpia.  

Lekári uviedli prípad, keď istá žena dočasne prišla o cit v chodidlách. Istá Austrálčanka si privodila kompartment syndróm v lýtkach. Je to stav, pri ktorom sa v jednej časti tela príliš zvýši tlak a dôjde k lokálnemu nedokrveniu.  

Žena mala tesné nohavice oblečené niekoľko hodín  pri upratovaní v pokľaku, čo viedlo k opuchu lýtok a znecitliveniu chodidiel,  následne zakopla, spadla a musela niekoľko hodín čakať na pomoc. Počas čakania narastal tlak v jej končatinách a poškodzoval jej postupne svaly a nervy. Napokon musela  byť štyri dni v nemocnici, kým ju sa dostala opäť poriadku.

Lekári však na príliš obopnuté nohavice upozorňovali už dávno predtým. Často sa stávalo, že spôsobovali znecitlivenie a nepríjemné pálenie a pichanie v oblasti stehien.

Nosenie takýchto rifľových nohavíc  môže spôsobiť aj podráždenie kože, či aj slizníc v intímnych partiách a to zvyšuje riziko ďalších ochorení, ako sú napríklad kvasinkových infekcií.

A ak nosievate príliš úzke nohavice, navyše aj s vysokým pásom, môže sa stať, že vás bude trápiť pálenie záhy spôsobené tlakom na brucho.